4 powody, dla których warto wybrać bramę rolowaną

Brak miejsca w garażu nie musi oznaczać braku efektywnych rozwiązań – wybierz bramę rolowaną i ciesz się gwarancją funkcjonalności.

Brama rolowana to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie mają wystarczająco miejsca w garażu na montaż bramy segmentowej. Jest to także doskonały wybór w przypadku niskich nadproży. Podczas zamykania i otwierania skrzydło nie zajmuje przestrzeni przed wjazdem do garażu (porusza się w płaszczyźnie pionowej), co podnosi komfort wykorzystania przestrzeni podjazdu. Skrzydło bramy podczas zamykania i otwierania nawijane jest na rurę nawojową, umieszczoną w kasecie.

Specjalnie dla Państwa, bramy rolowane już w wersji standardowej oferujemy z 4 zabezpieczeniami:

  • Fotokomórka lub listwa optyczna (zapewnia zatrzymanie bramy w momencie wykrycia na swojej drodze jakiejkolwiek przeszkody)
  • Hamulec awaryjny (zapobiega opadaniu osłony podczas awarii silnika)
  • Zabezpieczenie kluczykowe awaryjnego otwierania
  • Silnik z awaryjnym otwieraniem

Zaletą bram rolowanych jest również ich solidność i trwałość. Profile wykonane są z trwałego, odpornego na korozję aluminium, wypełnionego pianką poliuretanową. Powierzchnia lameli wykończona jest trwałą, odporną na zarysowania oraz promieniowanie UV – farbą epoksydową. Jako istotny element architektoniczny brama powinna harmonizować z elewacją budynku. Dzięki dobranej kolorystyce oraz estetycznemu wyglądowi może ona wspaniale podkreślać elewację domu i garażu.