Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

ABC Twoich drzwi

ABC Twoich drzwi

Planujesz zakupić drzwi? Rozpoczynasz przegląd internetu i katalogów, a pytań pojawia się coraz więcej?

Zacznijmy zatem od początku…

Czym są drzwi?

SKRZYDŁO – Ceny podane w katalogu to ceny samego skrzydła.
OŚCIEŻNICA – Ceny ościeżnic znajdują się na dedykowanych stronach w katalogu.
KLAMKA – Ceny klamek podane są przy akcesoriach.
DRZWI – Na cenę drzwi składają się wcześniejsze elementy oraz opłaty dodatkowe, np. za montaż.

Które drzwi wybrać – prawe czy lewe?

Wybierając drzwi musisz zdecydować, czy są one lewe czy prawe. Jak je odróżnisz? Stań przed drzwiami tak, by otwierały się „na Ciebie”. Jeśli zawiasy są po lewej stronie, to drzwi również są lewostronne i na odwrót. Skąd masz wiedzieć na jakie skrzydła się zdecydować? Najlepiej kiedy otwierają się one na pustą ścianę. Zwróć też uwagę na włączniki światła – drzwi po otwarciu nie powinny ich zasłaniać. Jeśli obok umiejscowione są inne drzwi, pamiętaj, że jeżeli otwierasz oba skrzydła naraz, nie mogą się one zderzyć.

Przylgowe, bezprzylgowe  – co to oznacza?

Drzwi przylgowe

Drzwi tego typu wyróżniają się charakterystycznym wcięciem, wykończeniem krawędzi skrzydła, które zachodzi na ościeżnicę. To bardzo popularny model ze względu na przylgę, która ukrywa zamek. Zarówno w przypadku drzwi z przylgą jak i bez, masz możliwość regulacji zawiasów. Skrzydła przylgowe prezentują dobrze w domach urządzonych w klasycznym stylu. Drzwi sprawiają wrażenie lżejszych, właśnie ze względu na swoje krawędzie.

Drzwi bezprzylgowe

W drzwiach bezprzylgowych zawiasy są chowane, niewidoczne po zamknięciu, dzięki czemu ich krawędź jest zupełnie gładka. Takie rozwiązanie pozwala na idealne połączenie się drzwi z ościeżnicą. Skrzydło ma wtedy optycznie masywniejszą krawędź. Wybierając ten model do Twoich wnętrz, nadajesz im bardziej stylowy, nowoczesny charakter. Co więcej układ jednopłaszczyznowy powiększa optycznie wolną przestrzeń podłogi.

Kolory, dużo kolorów

Zastanawiasz się nad wyborem drzwi do Twojego domu lub mieszkania?  Najpierw trzeba wybrać model drzwi, a potem…kolor. A jest co wybierać! W standardowej ofercie Porta jest ponad 100 kolorów w ponad 400 modelach drzwi, uzupełnionych o tysiące modnych odcieni z palety RAL i NCS w wybranych kolekcjach w ofercie niestandardowej.

Spełnimy Twoje oczekiwania niezależnie od tego, który styl preferujesz: minimalistyczny, retro, klasyczny, skandynawski, francuski czy rosyjski.

Pełny wzornik kolorów znajduje się tutaj.

Tak powstają drzwi dla Ciebie

Drzwi produkowane są specjalnie dla Ciebie. Nie prowadzimy stanów magazynowych, dzięki czemu możesz zamówić swoje wymarzone drzwi, a my je dla Ciebie wykonamy.

Termin realizacji zamówienia waha się od 2 do 4 tygodni. To tego należy doliczyć jeszcze czas na obsługę przez punkt sprzedaży i montaż. Szczegółowe terminy realizacji zobaczyć można na naszej stronie internetowej www.porta.com.pl. Informacja ta znajduje się przy naszych drzwiach.