Antracyt — kolor okien, który zachwyca

Antracyt jest kolorem stolarki okiennej, który od dłuższego już czasu zachwyca inwestorów. Zarówno tych prywatnych, jak i biznesowych. Skąd tak duża popularność antracytu i gdzie najlepiej go wprowadzić? Zapraszamy do lektury.

Antracyt to węgiel kamienny, dlatego kolor o takiej nazwie odzwierciedla ten, który stworzyła natura.

Zgodnie z opisem schematu barw Hex antracyt (#364135) to kolor szaro-czarny. Można go zatem zaliczyć do klasycznej palety barw. Jako połączenie dwóch kolorów staje się też kompromisem, a jednocześnie jest kolorem bardzo odważnym.

Gdzie najlepiej sprawdzi się antracyt?

W wyjątkowo elegancki, a zarazem minimalistyczny sposób podkreśla on nowoczesną architekturę, dlatego często widzimy go zarówno na ścianach, jak i w dodatkach, stolarce okiennej i drzwiowej oraz elewacji nowych inwestycji. Właśnie to połączenie — zastosowanie w inwestycji elewacji, dachu i stolarki monochromatycznej, wydaje się niezwykle trafione.

Dobrym pomysłem będzie także uzupełnienie antracytowej stolarki okiennej o stolarkę drzwiową w kontrastującym kolorze. Takie połączenia można zauważyć zarówno w inwestycjach prywatnych, jak i biznesowych czy komercyjnych.

Skąd taka popularność?

Antracyt doskonale współgra z bielą, szarościami, naturalnym drewnem czy cegłą, dlatego jest idealnym dodatkiem do nowoczesnych, industrialnych i loftowych wnętrz — niezależnie od tego, czy będzie to dom prywatny, biuro, szkoła czy restauracja.

Z jednej strony bardzo odważny, z drugiej neutralny — podkreślający charakter wnętrza w subtelny nienarzucający się sposób, sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej luksusowe. Właśnie te cechy sprawiają, że antracyt sprawdza się nie tylko w połączeniu z naturalnymi odcieniami, czy z całą paletą szarości, ale także w kontraście z soczystymi, żywymi czy pastelowymi kolorami, pokoju dziecięcego i kolorowymi dodatkami w sypialni, kuchni czy salonie.

Może to właśnie w tym uniwersalizmie antracytu tkwi tajemnica jego niesamowitej popularności w stolarce okiennej i drzwiowej, która wydaje się nie słabnąć od ponad dwóch lat. Antracyt doskonale komplementuje prawie każdą elewację, w elegancki i subtelny sposób podkreślając jej styl i charakter. To sprawia, że wybór antracytu wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Oferujemy szeroki wybór stolarki okienno-drzwiowej i dodatków dostępnych w wybarwieniu antracytowym.

Dzięki temu można stworzyć piękne monochromatyczne aranżacje wnętrza i elewacji budynku, a dzięki multikolorowej palecie RAL niesamowite kontrasty. Niezależnie od wyboru stylu, antracyt zachwyci swoją prostotą i elegancją, a także pozostanie istotny w świecie designu przez wiele lat.

Zastanawiasz się, czy antracyt do dobry wybór do twojej inwestycji? A może jesteś zachwycony tym kolorem, ale potrzebujesz rady, które okna i drzwi wybrać? Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy przedstawią Ci możliwości i zaproponują właściwe rozwiązanie.