Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Drzwi Porta – Najnowsze Wzory. Atrakcyjne Ceny‎

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE DRZWI?

https://youtu.be/ZEUd4UBpsMA

Nie każda informacja znaleziona w sieci lub zasłyszana od znajomych na temat drzwi jest prawdziwa. Są również istotne fakty, które nie są powszechnie znane, a są bardzo ważne w dobraniu odpowiednich drzwi. Zebraliśmy 10 najważniejszych faktów i mitów na temat drzwi.

Drzwi drewniane są lepszej jakości niż okleinowane. 

Zwyczajowo uważa się, że drzwi drewniane są lepszej jakości, jednak wcale nie musi to być prawdą! Drzwi drewniane na pewno są szlachetne i eleganckie. Mają jednak również wady. Po pierwsze stosunkowo drogie, a po drugie, drewno zawsze pracuje, więc z czasem drzwi drewniane mogą się wypaczać. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii oraz najwyższej jakości surowców doskonałą alternatywą dla drzwi drewnianych są drzwi okleinowane. Niewątpliwą zaletą drzwi okleinowych jest ich wysoka odporność na uszkodzenia. Są dużo tańsze niż drzwi wykonane z drewna, co przy konieczności zamówienia kilku par robi znaczącą różnicę.

  Drzwi można zmienić bez konieczności kucia ściany. 

Nie zawsze chcesz przeprowadzać gruntowny remont przy wymianie drzwi. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest ościeżnica RENOVA, która pozwala na wymianę drzwi bez demontażu starej ościeżnicy. Porta RENOVA obejmuje zamontowaną wcześniej ościeżnicę metalową, dzięki temu można zaaranżować wnętrze od „nowa” i nadać mu niepowtarzalnego charakteru bez przeprowadzania skomplikowanych prac budowlanych.

Równie wygodnym rozwiązaniem jest wykorzystanie ościeżnicy Porta SYSTEM, którą z czasem łatwo zdemontować i zamontować nową.

Drzwi lewe to takie, w których klamka jest po lewej stronie.  

Wybór strony drzwi jest bardzo ważny przy zaplanowaniu przestrzeni.  Wybierając drzwi lewe lub prawe decydujesz m.in. o tym, czy drzwi będą odchylać się na ścianę, czy np. na szafę. W decyzji może pomóc Ci wyobraźnia, ale najpierw musisz wiedzieć, jak określić stronę otwierania drzwi.

Powszechnym błędem przy określaniu strony drzwi jest zwracanie uwagi na klamkę. Tymczasem jednym ze sposobów określenia strony drzwi jest zwrócenie uwagi na zawiasy. Stań twarzą do drzwi tak, by skrzydło otwierało się na Ciebie, a zawiasy były widoczne. Jeśli zawiasy zobaczysz po prawej stronie, oznacza to, że są to drzwi prawe, a jeśli po lewej – drzwi lewe.

  Drzwi do łazienki muszą mieć odpowiednią wentylację.  

Wybierając drzwi do łazienki, powinieneś pamiętać, że ich głównym zadaniem jest nie tylko ładny wygląd, ale także zapobieganie nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu. Tylko drzwi z odpowiednią wentylacją sprawią, że ściany i sufity nie będą narażone na groźne działanie wilgotnego powietrza.

Istnieją różne rozwiązania, dzięki którym można zapewnić wentylację drzwi łazienkowych. Najczęściej montuje się kratkę wentylacyjną, która spełnia warunki wentylacji łazienki zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

Innym sposobem zapewnienia cyrkulacji powietrza między łazienką a innymi pomieszczeniami jest wykorzystanie tulei wentylacyjnych. To okrągłe otwory w dolnej części drzwi. Najczęściej osłonięte są ozdobnymi nakładkami. W drzwiach może być jeden rząd lub dwa rzędy tulei. Pamiętaj jednak, że dają one małą powierzchnię wymiany powietrza.

Oprócz kratek wentylacyjnych i tulei często stosuje się także tzw. podcięcie wentylacyjne. Na spodzie drzwi wycina się otwór w taki sposób, by powstała szczelina między podłogą a skrzydłem.

Możesz wypróbować też szczeliny wentylacyjne. Rozciągają się one na 80% szerokości skrzydła. Są specjalnie wyprofilowane, dlatego w porównaniu do kratek, tulei i podcięć są niemal niewidoczne. Nie można też przez nie zajrzeć do wnętrza łazienki. W ofercie Porta Drzwi takie szczeliny występują w modelach CORDOBA, MADRYT, SEVILLA i TOLEDO.

  Drzwi należy montować po zakończeniu prac mokrych. 

​Drzwi zawsze należy montować po zakończeniu wszystkich prac mokrych tj. po tynkach wewnętrznych i wylewkach. Koniecznie zadbaj o to, by budynek przed zamontowaniem drzwi był dobrze osuszony i intensywnie wywietrzony (w okresie letnim ok. 2-3 tygodni). W przypadku zbyt wczesnego montażu, woda może przeniknąć do wnętrza konstrukcji ościeżnicy i skrzydła, powodując ich trwałe uszkodzenia. Żadne rozwiązanie techniczne, zastosowane przy montażu drzwi bez wcześniejszego wykonania prac mokrych, nie da 100% pewności, że drzwi pod wpływem wewnętrznego naporu wody nie „wejdą” z nią w reakcję. Dlatego właśnie zamontowanie drzwi powinno być jedną z ostatnich czynności wykonanych na budowie (po zamontowaniu kafelek i paneli podłogowych).

Zaangażowanie profesjonalnych montażystów drzwi wiąże się z wysoki kosztami dodatkowymi. 

Prawidłowy montaż jest równie ważny jak drzwi wysokiej jakości. Obawiasz się jednak, że w znaczny sposób zwiększy to koszt inwestycji? Niekoniecznie! Dzięki preferencyjnej stawce na tzw. prace budowlano-montażowe, zamówienie montażu pozwala na obniżenie podatku VAT z 23 do 8%, a zatem obniżenie samego kosztu zakupu drzwi. 

Zakup drzwi wraz z montażem jest zdecydowanie bardziej korzystny, ponieważ masz pewność, że został przeprowadzony zgodnie z najwyższymi standardami, a dobrze zainstalowane drzwi będą służyć przez lata.

  Drzwi z przeszkleniami są bezpieczne dla dzieci.  

W aranżacji wnętrz coraz bardziej popularny staje się trend na otwarte przestrzenie. Taki efekt możesz uzyskać dzięki drzwiom przeszklonym. Jeżeli obawiasz się, że szyba może być niebezpieczna dla Twojego dziecka, to wybierz drzwi Porta, które mają szybę hartowaną praktycznie niemożliwą do stłuczenia. Do wyboru masz także szybę bezpieczną, która po uderzeniu rozpada się na liczne małe odłamki, które nie ranią jak popękane duże tafle szkła. Oba rozwiązania pozwalają bez obaw zamontować drzwi z przeszkleniem w pokoju dziecięcym.

Możesz zamówić tylko takie drzwi Porta, jakie są w katalogu. ​

Wprawdzie standardowa oferta drzwi Porta jest bardzo szeroka, ale może się zdarzyć, że potrzebujesz nietypowych rozwiązań, których nie będzie w naszym katalogu. Nie znaczy to jednak, że nie będziesz mógł zamówić wymarzonych drzwi! Nowoczesna technologia produkcji drzwi Porta sprawia, że wyróżniamy się nie tylko szerokim asortymentem, ale także możliwością realizacji nawet najbardziej nietypowych zamówień. Możemy dopasować wybrany model drzwi do wymagań projektu, pod względem parametrów technicznych, koloru, rodzaju przeszklenia i okleiny, czy wielkości drzwi.

Jeśli zastanawiasz się nad niekonwencjonalnym rozwiązaniem wyślij do nas zapytanie pod adres info@porta.com.pl (lub zadzwoń pod numer 58 732 91 02). Twoje zapytanie zostanie skonsultowane z technologiem, który zaplanuje wszelkie możliwe zmiany.

  Drzwi zewnętrze z przeszkleniem również mogą być antywłamaniowe. 

Przeszklenia w drzwiach zewnętrznych są świetnym elementem dekoracyjnym. Doświetlają przedpokój oraz sprawiają, że wejście jest bardziej reprezentacyjne. Jeżeli dbasz o bezpieczeństwo swojego, nie musisz rezygnować z naświetli. Np. w przypadku drzwi z kolekcji Eco możesz wybrać naświetla boczne lub górne z przeszkleniem antywłamaniowym. Drzwi będą dobrze zabezpieczone przed ewentualnymi intruzami.

By drzwi były bezpieczne, konieczny jest certyfikat bezpieczeństwa.  

Certyfikat bezpieczeństwa jest zwyczajową nazwą na certyfikaty wydawane przez Instytut Techniki Budowlanej lub Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Jest to jednak nazwa potoczna, w praktyce nie ma czegoś takiego jak certyfikat bezpieczeństwa. Istnieją za to certyfikaty zgodności deklaracji producenta z europejska lub polską normą. Np. drzwi GRANIT mają certyfikat zgodności (ITB), gdzie potwierdzona jest antywłamaniowość tego modelu.