Jak skutecznie ograniczyć utratę ciepła w naszym domu❓

Przez okna, drzwi i ściany w trakcie zimniejszych dni tracimy nawet do 40% energii cieplnej. Same okna mogą odpowiadać za utratę nawet 15-25% ciepła. Aby zmniejszyć straty energii i oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie warto zadbać o odpowiednią izolację termiczną naszych domów i mieszkań. 🏠

Roleta zewnętrzna  to bardzo skuteczna, dodatkowa izolacja okien, która jest w stanie w znaczny sposób zmniejszyć straty ciepła. Idealnie sprawdza się zarówno w budynkach tradycyjnych, jak i dla polepszenia współczynnika przenikania U w domach o charakterystyce energooszczędnej i pasywnej.
Nowoczesna roleta zewnętrzna odpowiednio dobrana i zamontowana w prawidłowy sposób może zredukować straty ciepła aż o 15%. Odpowiadają za to dwa istotne czynniki:

➡️Pierwszym z nich jest poduszka powietrzna, jaka tworzy się między oknem a roletą ograniczając przenikanie ciepła na zewnątrz budynku.

➡️Drugim jest odpowiednio dobrany i docieplony pancerz rolety, który ma odpowiednią grubość i wykonany jest z wysokiej jakości aluminium wypełnionego pianką poliuretanową PUR.

Ponad to, zasłonięta roleta zewnętrzna chroni przed wiatrem, który często okazuje się jednym z głównych powodów wyziębiania się pomieszczeń.

Wszystko to sprawia, że opuszczona roleta doskonale minimalizuje straty ciepła w zimie, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i wyższy komfort użytkowania.