Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Na co należy zwrócić uwagę podczas montażu drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne to element, który ma służyć przez wiele lat. Nic dziwnego, że wybór drzwi dla wielu osób jest naprawdę trudny. Poza aspektem estetycznym liczy się również ich funkcjonalność oraz parametry techniczne. Istotny jest również ich prawidłowy montaż. Na co zwrócić uwagę w trakcie montażu drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne mają być nie tylko ładne, być dopasowane do stylu budynku i elewacji, ale także być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, zapewniać bezpieczeństwo, ciszę i właściwą termoizolację. Dostępna na rynku oferta drzwi zewnętrznych oraz montaż wykonany przez fachowca jest w stanie zaspokoić te potrzeby na wiele lat. Obecnie nie warto ryzykować samodzielnego montażu drzwi, ponieważ może to nie tylko spowodować ich nieprawidłowe działanie, ale także utratę gwarancji producenta. Istnieje jednak kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie montażu drzwi zewnętrznych i o których należy poinformować fachowców. 

Drzwi otwierane na zewnątrz czy do środka? W blokach mieszkalnych drzwi do poszczególnych lokali otwierają się do wewnątrz. W domu jednorodzinnym można natomiast zadecydować, czy drzwi będą otwierać się do zewnątrz, czy do środka. Pierwsza opcja pozwala zaoszczędzić miejsce w małym korytarzu, druga ochroni drzwi na przykład przed śniegiem i deszczem. Istotne jest również to, z której strony ma się znajdować klamka, czyli czy mają to być drzwi lewe, czy prawe?

Pamiętaj! Jak każdy zakupiony produkt, również drzwi, po dostarczeniu ich pod właściwy adres, należy dokładnie obejrzeć w poszukiwaniu ewentualnych uszkodzeń. Wadliwe drzwi, choćby były idealnie zamontowane nie będą prawidłowo spełniać swojej funkcji.

Nikt nie lubi, kiedy patrzy mu się na ręce, dlatego podczas montażu drzwi zewnętrznych najlepiej nie przeszkadzać ekipie, która go wykonuje. Jednak należy pamiętać, że po skończonej pracy trzeba sprawdzić, czy drzwi osadzone są prawidłowo. Na co należy zwrócić uwagę?

Montaż drzwi zawsze niesie ze sobą ryzyko powstania uszkodzeń. Chwila nieuwagi i drzwi mogą się obić, zarysować, wgnieść. Dlatego po zakończonym montażu po raz kolejny należy upewnić się, że drzwi nie zostały uszkodzone. Choć może się to wydawać dziwne, powinno się również wykonać test otwierania i zamykania drzwi. Po co? Lekko chodzące drzwi i klamka to oznaka prawidłowo wykonanego montażu. Każdy opór (drzwi czy klamki), przesuwanie drzwi po podłodze, klamka, która nie odbija, brak możliwości swobodnego przekręcenia klucza w zamku, jest oznaką, że montaż nie został wykonany prawidłowo i na przykład należy wyregulować zawiasy. 

Pamiętaj! Montaż został zakończony tylko wtedy, kiedy wszystko działa prawidłowo. W dniu montażu fachowcy montujący drzwi mają obowiązek dokonać wszelkich koniecznych zmian.

Chcesz kupić nowe #DRZWI lub #OKNA? Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Teraz możesz skontaktować się z nami on-line bez wychodzenia z domu, a cały proces zakupowy przeprowadzimy zdalnie, bez konieczności wizyty w naszych salonach.
Masz pytania, chcesz poznać więcej szczegółów. Skontaktuj się z nami telefonicznie, e-mail
Dane kontaktowe do naszych Doradców Handlowych znajdziesz tu: https://www.solidnafirma.com/kontakt