Okna do pokoju dziecka – na co zwrócić uwagę?

Przygotowując pokój dziecka, należy zadbać o każdy szczegół. Kolory ścian, meble, zabawki. W tym jednym pomieszczeniu ma powstać piękny dziecięcy świat, w którym będzie ono szczęśliwe. Idealne miejsce do zabawy, nauki i wypoczynku. Jednak niewiele osób planuje wybór odpowiednich okien. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając okna do pokoju dziecka?

Pokój dziecka – niezależnie od jego wieku – potrafi być całym światem. Nic więc dziwnego, że często jest to pomieszczenie w domu, do którego aranżacji przywiązuje się najwięcej uwagi. Skupiając się na akcesoriach, kolorach i zabawkach zapomina się, że wybór właściwego okna do pokoju dziecka ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Od okna będzie zależał mikroklimat, a także bezpieczeństwo dziecka  czy możliwość koncentracji na pracy czy zabawie. Zbyt ostre światło słoneczne, brak świeżego powietrza lub chłód czy hałas mogą skutecznie zakłócić jego spokój. Dlatego wybierając okna do pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka czynników.

Wybór okna energooszczędnego o podwyższonej termoizolacji pozwoli zadbać o to, aby pomieszczenie zbytnio się nie nagrzewało, ani nie traciło ciepła. Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu pozytywnie wpływa na jakość powietrza, zapobiega wysuszaniu skóry, a także dba o drogi oddechowe.

W pokoju dziecka, w którym nie zawsze okno może być otwarte lub uchylone warto zadbać o obecność automatycznie sterowanych nawiewników higrosterowanych, dzięki którym możliwa jest stała wymiana powietrza. Pozwoli to uchronić dziecko przed konsekwencjami deficytu tlenowego takimi jak chroniczne zmęczenie, senność, brak koncentracji, rozdrażnienie. Brak właściwej wentylacji to również ryzyko gromadzenia się wilgoci, a w konsekwencji grzybów, wirusów i bakterii niebezpiecznych dla zdrowia dziecka.

Zabawa, nauka, a tym bardziej sen przerywany hałasami z zewnątrz to nic przyjemnego. Dlatego wybierając okna do pokoju dziecka, warto zadbać o ich wysoką izolację akustyczną. Dzięki temu hałas z ulicy, pobliskiej budowy czy torów kolejowych nie zakłóci spokoju naszego dziecka. Należy pamiętać, że narażenie na długotrwały hałas to nie tylko ryzyko problemów ze słuchem, ale także możliwość pojawienia się bezsenności, stanów lękowych, agresji.

Pokój dziecka to przede wszystkim miejsce rozwoju jego wyobraźni poprzez zabawę. To pomieszczenie, które każdego dnia zamienia się w dżunglę, statek piratów, boisko piłkarskie czy cyrk. Dziecięce zabawy mogą spowodować przypadkowe uderzenie w szybę. Dlatego w pokoju dziecka warto zamontować szybę bezpieczną, czyli taką, której odporność na stłuczenie jest wyższa niż w standardowej szybie. Co bardzo istotne, uderzenie nie powoduje rozpryśnięcia się szyby, dzięki czemu prawdopodobieństwo skaleczenia jest minimalne. Aby zapobiec wypadkom, warto zainwestować również w klamkę z kluczykiem lub klamkę z przyciskiem, które chronią przed przypadkowym otwarciem okna przez dzieci. Należy jednak pamiętać, aby kluczyk zostawiać poza zasięgiem najmłodszych domowników.

Szukasz idealnych okien do pokoju dziecka? Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci dokonać wyboru.

Chcesz kupić nowe #DRZWI lub #OKNA? Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Teraz możesz skontaktować się z nami on-line bez wychodzenia z domu, a cały proces zakupowy przeprowadzimy zdalnie, bez konieczności wizyty w naszych salonach.
Masz pytania, chcesz poznać więcej szczegółów. Skontaktuj się z nami telefonicznie, e-mail
Dane kontaktowe do naszych Doradców Handlowych znajdziesz tu: https://www.solidnafirma.com/kontakt