Okna PVC – wybór na lata

Wymieniając lub kupując stolarkę do mieszkania czy domu zazwyczaj sięgamy po okna PCV. Od lat wiodą one prym. My mamy  doświadczenie w montażu stolarki  już od 25 lat.

Boom na zamianę okien drewnianych na okna PVC rozpoczął się kilkanaście lat temu. Trwa do dzisiaj, gdyż w starszym budownictwie często można jeszcze dostrzec stare, drewniane okna pudełkowe. Inną kwestią jest energooszczędność. Ludzie zaczęli termomodernizować budynki i montować jeszcze cieplejsze okna PCV.

 

Warto podkreślić, że termomodernizacji bardzo często wymagają nie tylko kilkudziesięcioletnie budynki, ale także te zbudowane zaledwie kilkanaście lat temu.

Nie są bowiem zbudowane w taki sposób aby zapobiec utratom ciepła oraz zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do ogrzewania lub ochłodzenia budynku i podgrzewania wody. Jednak wymiana okien PVC to nie jedyny etap termomodernizacji.

Zazwyczaj przebiega ona w następujących etapach:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych oraz poddasza lub dachu,
  • wymiana okien PVC z nawiewnikami,
  • usprawnienie instalacji centralnego ogrzewania,
  • przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Skupiając się na temacie okien warto podkreślić, że  posiadamy szeroką ofertę okien energooszczędnych. Najczęściej wybieranymi są okna PCV. Dlaczego?

Najczęstszym powodem dla którego klienci je wybierają to trwałość. Plastik nie wymaga również większej konserwacji, co w przypadku okien drewnianych jest niezbędne. Okna PVC są również znacznie tańsze niż okna drewniane. Są odporne na wszelkiego typu czynniki atmosferyczne oraz czynniki chemiczne czy biologiczne.

 
Dodatkowym atutem przemawiającym za oknami PVC jest z pewnością ich szczelność. To oczywiście zaleta, ale zbyt duża szczelność oraz brak wentylacji w pomieszczeniach może okazać się problemem. Dlatego poleca się montować okna z nawiewnikiem, a także z nożycą mikrowentylacji. Okna to również element systemu wentylacyjnego. Należy o tym pamiętać.

 

Wymiana okien PVC to inwestycja na lata. Każdy chciałby dokonać jak najlepszego wyboru. Te charakteryzują się szczelnością, są lekkie, a także mogą zostać wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak na przykład funkcje antywłamaniowe.

Warto podkreślić, że okna plastikowe mogą przybrać niemal dowolny kształt. Z profili można stworzyć okna łukowe, a nawet okrągłe. Wykonywane są na zamówienie, więc zostaną w pełni dopasowane do potrzeb klienta. Mogą przybrać również dowolną wielkość (w granicach norm technologicznych), a także zostać wykonane na ruchomym bądź stałym słupku. Mogą być również całkowicie nieotwierane.

Warto podkreślić, że dzisiejsze okna plastikowe wcale nie muszą być białe. Oferujemy całą gamę oklein – gładkich oraz drewnopodobnych. Z łatwością można zatem dostosować kolor okien do koloru elewacji, a także do innych elementów stolarki.