Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Okna VEKA w Kolorach Roku 2021- HIT !!!

Modne wnętrza to wnętrza, w których dominują dwa kolory – żółty i szary. W tym roku nietypowo Instytut Pantone ogłosił nie jeden kolor roku, ale dwa. To odcień szarości o nazwie Ultimate Grey oraz żółty Illuminating Yellow. Ten duet to must have 2021 roku!

Szary został odkryty po raz kolejny. Kiedyś kolor uważany za nijaki, smutny, bez wyrazu, od lat ma uznanie wśród projektantów wnętrz i stał się doskonałą bazą do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Jest tak wiele odcieni tego koloru, że już z nich samych można wykonać efektowne połączenia, a co dopiero, kiedy dołożymy mocne kolory, jak żółty właśnie…

Moc szarości

Szary – elegancja, spokój, nowoczesność, dobry styl. Ultimate Grey to odcień skał czy stalowych obiektów, a więc tego, co kojarzy się ze stałością, pewnością, odpornością na upływ czasu. By jednak wyeksponować jego estetykę, potrzebny jest drugi kolor. I tu idealnie sprawdza się żółty – w tym roku jako Illuminating Yellow – odcień jasny, choć intensywny, słoneczny, pełen energii i tchnący młodością.

Optymizm żółtego koloru

Żółty to jeden z najbardziej energetycznych kolorów. Wywołuje pogodny nastrój, ożywienie, chęć zmian, dążenie do radości i szczęścia. Podobno jeśli wybieramy żółty, to znaczy, że mamy potrzebę odprężenia oraz otwarcia się na nowe – czyż nie jest to idealne podsumowanie emocji, jakie wynikają z pandemii, trwającej od początku 2020 roku?! Zatem czas na lepsze, pogodniejsze, na ulgę i odprężenie – takie jest założenie Instytutu Pantone! Szarość Ultimate Grey to hart ducha, zaś żółty Illuminating Yellow – radość!

Kolory Roku 2021 wg Pantone Institute

Na tle szarości czy żółcieni?

Sprawdzonym patentem na efektowną aranżację jest wybór szarości jako stonowanego tła, barwy wiodącej i dołożenie do niej energetycznych żółtych dodatków. Ale można i odwrotnie – to pomysł dla tych, którzy wolą otaczać się mocnymi, dynamicznymi barwami. Na tle żółtej ściany dumnie będzie się prezentować szara kanapa czy fotele. A żółty dywan? Jak najbardziej – szczególnie, gdy staną na nim szare meble.

Wnętrze w Kolorach Roku 2021 Szare profile VEKA w systemie drzwi przesuwnych Przykładowe odcienie szarości profili VEKA w wykończeniu SPECTRAL

Okna  VEKA w Kolorach Roku 2021

Czy tylko ściany i meble mogą być w trendach? Oczywiście nie tylko – my proponujemy także okna w takich kolorach. Żółte profile okienne? Owszem – VEKA ma takie modele w swojej ofercie. Natomiast jeżeli chodzi o szarość, to wybór jest większy – od jasnych po bardzo ciemne odcienie. Na przykład Jasnoszary, Srebrnoszary, Kwarcowo-szary, Bazaltowy szary, Łupkowo-szary…

okna w kolorze Żółtym okna w kolorze Łupkowo-szarym okna w kolorze Jasnoszarym

Słowem do wyboru do koloru. Z pewnością wybór szarych profili jest „bezpieczniejszy”, bo to jednak nie jest poduszka czy zasłony, które łatwo wymienić, gdy zdecydujemy się na inne kolory w naszym mieszkaniu, na które nadejdzie moda w kolejnych latach.
Sprawdź, w jakich kolorach możesz zamówić profile VEKA

W sprawach  okien z profili VEKA zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

Ul. Jana III Sobieskiego 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza (obok Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej)

Przemek : 509 230 891 lub 32 260 20 63
przemek@solidnafirma.com

Marek: 669 005 276
marek@solidnafirma.com