Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Okna w 2021 roku – bliżej natury

To dzięki nowoczesnym oknom mogą powstawać projekty domów wtopionych w otoczenie, będących coraz bliżej natury. Ogromne okna tarasowe, coraz większe przeszklenia, systemy otwierania, które pozwalają niemal połączyć wnętrze z ogrodem czy tarasem – to jest dominujący trend w budownictwie. Idzie za nim także wzornictwo okien.

Czy zatem decydując się na okna PVC nie można budować zgodnie z trendem? Jak najbardziej można!

Technologie produkcji profili PVC są tak zaawansowane, że czasem trudno rozpoznać czy okno jest drewniane, czy z PVC. Okleiny nie tylko doskonale imitują kolorystykę różnych gatunków drewna, ale także ich rysunek i fakturę.

W kolorach drewna

Jest w czym wybierać, szukając idealnego koloru i odcienia okien. W VEKA jest ponad 20 odcieni profili drewnopodobnych z PVC. veka.pl/kolory/ Do złudzenia przypominają naturalne drewno. Jasne, ciemne, egzotyczne, krajowe… Do wyboru, do koloru!
Od dłuższego czasu trwa bum na ciemne kolory okien. Grafitowe, ciemnobrązowe, a wśród drewnopodobnych mahoniowe czy palisandrowe okna mają wielu fanów. W tym roku jednak coraz częściej zamawiane są jasne odcienie. Oczywiście jak zwykle jest wśród nich biel, bo nie da się ukryć, że w naszym budownictwie to „ever green”. Natomiast w

Dąb sheffield jasny
Dąb sheffield jasny

nowoczesnych budynkach zamiast klasycznej czystej bieli wybierane są owszem jasne odcienie, jednak w wersji biało-kremowo-szarej okleiny drewnopodobnej.

Kariera jasnego dębu

Wśród wielu odcieni drewna duże powodzenie ma jasny dąb. Jednym z nich jest kolor profili Dąb sheffield jasny, który VEKA posiada w ofercie. Skąd taka kariera tego koloru w budownictwie?
Dąb sheffield jasny potrafi świetnie zgrać się z nowoczesnymi elewacjami zarówno ciemnymi, jak i jasnymi.
Doskonale prezentuje się w kontrastowych zestawieniach – czyli na tle ciemnej elewacji. Grafitowe czy szare elewacje bardzo zyskują w duecie z jasnymi oknami, takimi jak właśnie Dąb sheffield jasny.
Z kolei elewacje kremowe, beżowe, jasnoszare również lubią towarzystwo tych okien – z jasnym dębem kolorystyka budynku nabiera elegancji, dzięki monochromatycznym zestawieniom. Szczególnie tam, gdzie w estetyce budynku główną rolę odgrywa bryła, bardzo ważna jest kolorystyczna zgodność.
Jasne kolory profili to także doskonały pomysł na drzwi tarasowe. Przesuwające się ogromne tafle szkła w subtelnych ramach z jasnego Dębu sheffield będą kropką na „i” nowoczesnego modnego budynku!