Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Program czyste powietrze czysty zysk !

W porównaniu do wcześniejszych edycji program Czyste Powietrze 3.0 został znacząco zmodyfikowany. Trzecia wersja programu to niemal dwukrotnie wyższe dofinansowanie i większy nacisk na kompleksową termomodernizację domu. Ponadto dzięki wyszkolonym dealerom kupując okna, drzwi czy bramy garażowe naszej firmy możesz uzyskać doradztwo w zakresie wypełnienia dokumentów o dofinansowanie.

Nowa odsłona programu „Czyste Powietrze” wprowadza możliwość złożenia dwóch wniosków o dofinansowanie. Beneficjenci, którzy złożyli już wniosek o dofinansowanie na wymianę kotła mogą złożyć kolejny, tym razem o termomodernizację budynku. W tym celu wymagane jest wykonanie audytu energetycznego, na który program przewiduje dotację do 1200 zł. Jest to jeden ze sposobów promowania termomodernizacji jako metody na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków jednorodzinnych.

Program Czyste Powietrze 3.0 to również wyższe poziomy finansowania. Od stycznia kwoty uwzględniające kompleksową termomodernizację z wymianą źródła ciepła na pompę ciepła oraz montażem mikroinstalacji fotowoltaicznej wynoszą:

  • do 66 000 zł w podstawowym poziomie dofinansowania;
  • do 99 000 zł w podwyższonym poziomie dofinansowania;
  • do 135 000 zł w najwyższym poziomie dofinansowania.

Trzecia edycja wprowadza również zmiany w ofercie bankowej, czyli w Kredycie Czyste Powietrze. Taką pożyczkę z dotacją na częściową spłatę zobowiązania będzie można otrzymać na inwestycje rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku w banku. Do tej pory kredyt z dotacją udzielany był na przedsięwzięcia rozpoczęte od daty złożenia wniosku o dofinansowanie w banku.

Program został też uproszczony w zakresie procesu obsługi i rozliczeń. Na rozliczenie inwestycji beneficjenci mają do 36 miesięcy, a budżet Czystego Powietrza to 103 mld zł. Warto więc skorzystać z dotacji i cieszyć się nowymi oknami, drzwiami czy bramami garażowymi. Preferencyjne warunki, wyższe dotacje i wydłużony okres rozliczenia inwestycji to nie wszystkie zalety nowej edycji rządowego programu.

Eko-Logicznie wybieraj produkty od solidfnafirma.com i skorzystaj z doradztwa w zakresie pozyskania dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze 3.0

 

Więcej informacji na temat programu: czystepowietrze.gov.pl

Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania. Kontakt: biuro@solidnafirma.com

Przystąpienie do Programu nigdy nie było tak proste jak teraz!

Oferowane przez nas  produkty spełniające wymogi Programu Czyste Powietrze

Nasze produkty ograniczają w sposób znaczący wydatkowanie na ogrzewanie! Miej to na uwadze!

Dobierz odpowiedni zestaw produktów stolarki i ciesz się zwrotem z inwestycji.