Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Solidne drzwi do piwnicy – jakie ?

Solidne drzwi do piwnicy w bloku

Drzwi do piwnicy z ościeżnicą , zamki, odpowiednie okno – to elementy, które są odpowiedzialne za zabezpieczenie naszych rzeczy przechowywanych w piwnicy. W mieszkaniu najczęściej nie mamy miejsca, gdzie moglibyśmy trzymać chociażby sprzęt narciarski używany kilka razy w roku albo rowery, na których jeździmy głównie wiosną i latem. Jak zabezpieczyć piwnicę przed intruzami?

Solidne drzwi do piwnicy

To pierwsza rzecz, którą powinniśmy się zająć. Przede wszystkim warto zainwestować w metalowe drzwi do piwnicy, które z pewnością zniechęcą złodzieja. Ich ościeżnica powinna być solidnie osadzona na kotwach wpuszczonych w ścianę. Całość musi być tak zamontowana, aby nie powstawały żadne szczeliny, umożliwiające użycie na przykład łomu. Warto więc framugę drzwi wyposażyć w metalowy próg.

Wystarczy przyjrzeć się ofercie Porta Drzwi, a z łatwością można znaleźć różne drzwi techniczne, które przeznaczone są między innymi do piwnic. Mogą to być zarówno stalowe drzwi do piwnicy, jak i modele wykonane z innych, solidnych materiałów. Wyposażono je w elementy, które stanowią dużą przeszkodę dla złodzieja.

Trójelementowe zawiasy, zamki wpuszczane zapadkowe pod wkładki patentowe i kołki antywyważeniowe są w zasadzie niezbędnymi elementami, gwarantującymi bezpieczeństwo naszych rzeczy przechowywanych w piwnicach. Jeśli zadbamy o staranny montaż drzwi do piwnicy, o właściwie osadzenie ościeżnicy i wyregulowanie skrzydeł drzwiowych, to z pewnością będziemy mogli spać spokojnie.

Warto też pamiętać o tym, że nasze drzwi do piwnicy drewniane nie powinny zbytnio wyróżniać się spośród wszystkich pozostałych. Nie zamawiajmy więc drzwi w kolorze czerwonym wówczas, gdy wszystkie inne są szare. Czasami dobrym rozwiązaniem jest tak zwane postarzanie drzwi, czyli stworzenie kilku drobnych rys i plam na skrzydle drzwiowym, tak aby złodziej nie miał wrażenia, że za tak solidnymi drzwiami kryją się jakieś skarby, warte jego wysiłku.

Nasza propozycja to :

Drzwi techniczne INNOVO 37 dB
MODEL Płaskie – do piwnic

KONSTRUKCJA SKRZYDŁA
Wypełnienie skrzydła stanowi specjalna 3 warstwowa konstrukcja akustyczna INNOVO w ramie z klejonki drewna iglastego. Całość obłożona jest płytą HDF. Dostępne w wersji przylgowej. Boki skrzydła pokryte są taśmą ABS.

AKCESORIA

  • Dwa lub trzy zawiasy trójelemnetowe
  • Zamek o najwyższej 3 klasie kategorii użytkowania wg PN-EN 12209
  • Uszczelka progowa, automatyczna

OŚCIEŻNICE

  • Ościeżnica regulowana wzmocniona Porta SYSTEM o zakresie grubości muru od 120 do 300 mm.
  • Ościeżnica stalowa kątowa o szerokości profilu 100 mm. Wykonana z blachy stalowej obustronnie ocynkowanej, o grubości 1,5 mm

UWAGI

  • Norma PN EN 14351-2:2018-12.
  • W przypadku zastosowania innych okuć niż proponowane przez firmę PORTA, należy kierować się wytycznymi zawartymi w karcie gwarancyjnej.
  • Dostępne wyłącznie w wersji płaskie, z intarsjami.
  • Drzwi wyposażone w zamek z trzpieniem 9x9mm. Wybierając dedykowane klamki z oferty PORTA należy dokupić metalową redukcję zamka 9/8.
  • Dolna krawędź zabezpieczona przed wilgocią w technologii TechnoPORTA AQUA STOP