Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Systemy przesuwne na miarę XXI wieku

Bezpieczne i niezawodne okucia do systemów HST. Dzięki nim nawet największe konstrukcje działają cicho oraz niezwykle lekko.
systemy przesuwne hst

Oferujemy nie tylko najszerszy wybór systemów przesuwnych, gdyż posiadamy zarówno systemy PVC, drewniane jak i aluminiowe, ale także innowacyjne okucia, które ułatwią ich obsługę. Ogromne możliwości stwarzają okucia firmy Maco. Postawiono tutaj przede wszystkim na bezpieczeństwo. W ofercie do wyboru dostępne są zasuwnice bolcowe i hakowe oraz opcjonalnie okucie o klasie antywłamaniowej RC2. Okucia już w standardzie pozwalają na montaż skrzydeł o wadze do 300 kg, a po zastosowaniu dodatkowego wózka jezdnego może to być nawet 400 kg. Wózki wyposażone są w odciążniki skrzydła, które przejmują cały ciężar skrzydła na siebie odciążając w ten sposób rolki.

 
Istotną kwestią, w szczególności w systemach HST, jest to aby działy one cicho oraz przy użyciu niewielkiej siły. Okucia Maco doskonale spełniają swoją rolę w tym zakresie… i to przez długi czas. Żywotność wózków jezdnych zwiększają bowiem specjalne szczotki, w które wyposażone zostały wózki jezdne. Za każdym razem, kiedy skrzydło jest przesuwane szyna jezdna jest czyszczona, co sprawia, że wózki działają znacznie dłużej.

Jednym z ważniejszych elementów okucia drzwi HST, które mają ogromny wpływ na sposób ich użytkowania, jest próg. Naszym Klientom dajemy możliwość zastosowania niskiego progu GFK o wysokości zaledwie 25 mm (próg dostępny dla systemów Salamander). Próg spełnia europejskie normy tzw. „Budownictwa bez barier”, a dzięki temu, że zbudowany jest z włókna szklanego to charakteryzuje się niespotykaną w progach aluminiowych sztywnością, co zwiększa komfort użytkowania i niezawodność całej konstrukcji HST.