Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Termomodernizacja – zacznij od wymiany okien i drzwi

Wymiana stolarki okienno-drzwiowej to jedno z zasadniczych działań w przypadku termomodernizacji budynku. Stare, nieszczelne okna są zazwyczaj newralgicznym punktem, jeśli chodzi o utrzymanie ciepła. Komfort termiczny może też obniżać ich nieprawidłowy montaż. Inwestycja w nowe przeszklenia jest dużym przedsięwzięciem. Jednak ta jednorazowa zmiana znacząco wpływa na stałe koszty ogrzewania nieruchomości.
Standardy termoizolacyjności nieruchomości są określone przepisami. Nowe budynki muszą spełniać konkretne wymagania techniczne – w tym odpowiadać kryteriom dla współczynnika przenikania ciepła przez przegrody zewnętrzne, takie jak okna w elewacji oraz okna połaciowe.
Regulacje nie obowiązują w przypadku już istniejących nieruchomości. Motywacją do wymiany stolarki okienno-drzwiowej jest jednak podwyższenie komfortu termicznego i obniżenie kosztów eksploatacji. Zakup nowych okien towarzyszy też wymianie systemu grzewczego, np. w budynkach zabytkowych. Pośrednio ma również związek z poprawą jakości powietrza w Polsce. Nic dziwnego. Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła oraz wysokim współczynniku przepuszczalności energii słonecznej zmniejszają straty ciepła i redukują zapotrzebowanie obiektu na energię.
W Marpol Dąbrowa Górnicza dostępne są rozwiązania o najwyższych parametrach termoizolacyjnych, spełniające aktualne wymogi techniczne dla okien elewacyjnych i połaciowych.
Oczywiście na komfort termiczny wpływają też inne elementy okna – grubość ramy, zastosowane uszczelnienia, a nawet okucia. Profile o dużej głębokości umożliwiają montaż pakietów z wieloma szybami. Nowoczesne systemy oferują nawet przeszklenie wklejone w skrzydło i rezygnację z zastosowania wzmocnień stalowych. Technologie te dają w efekcie znakomitą wydajność energetyczną stolarki okiennej.
Największy udział w powierzchni okna mają szyby i to one w dużym stopniu stanowią barierę izolacyjną. Dlatego przy wymianie stolarki okiennej, bardzo istotny jest wybór odpowiedniego pakietu szybowego. W sprzedaży dostępne są pakiety składające się z dwóch, trzech lub czterech tafli szkła. Elementami zespalającymi tafle są standardowo aluminiowe ramki dystansowe.
Jeżeli planujesz termomodernizację z wymianą okien, specjaliści z Marpol Dąbrowa Górnicza pomogą ci w doborze optymalnego rozwiązania, dopasowanego do potrzeb twojego projektu.