Wybieramy okna przesuwne

Duże przeszklenia coraz częściej stosowane są w budownictwie mieszkaniowym. Okna przesuwne pozwalają bowiem na doświetlenie pomieszczeń, nadają mu nowoczesnego designu, a użytkownikowi pozwalają na zachowanie kontaktu z otoczeniem.

Najczęściej stanowią wyjście na taras, balkon lub bezpośrednio do ogrodu. Okna tarasowe przesuwne wykonane mogą być zarówno z PVC, aluminium jak i drewna. Wybór będzie zależał wyłącznie od preferencji użytkownika.

Eko-Okna proponują swoim Klientom okna balkonowe przesuwne budowane w oparciu o kilkanaście systemów.

 

Wybór systemu będzie zależał przede wszystkim od potrzeb energetycznych. Najprostszym z systemów aluminiowych jest MB-Slide, który zapewnia podstawową izolację termiczną. Nadaje się do montażu w budynkach, które nie mają wysokich wymagań co do izolacyjności cieplnej. Klientom, którzy szukają rozwiązania alternatywnego, ale równie ekonomicznego cenowo warto polecić MB-59 HS. Ma przekładki termiczne, a także pozwala na tworzenie konstrukcji składających się nawet z 6 skrzydeł. Takie okna przesuwne mogą zrobić naprawdę duże wrażenie.

Ciekawymi systemami są także Panorama i MB-86 Fold Line, które przeznaczone są do produkcji drzwi harmonijkowych. Pozwalają na tworzenie prawie sześciometrowych konstrukcji, składających się nawet z ośmiu skrzydeł. W miejscach, w których można wykonać drzwi narożne, warto wziąć pod uwagę MB-77 HS. To efektowne rozwiązanie, którego konstrukcja pozwala łączyć skrzydła pod kątem 90 stopni bez konieczności montażu słupka stałego w ich narożu.

Do produkcji drzwi podnoszono-przesuwnych służy nam system Visioglide. Konstrukcja może składać się z sześciu elementów i poruszać się po dwóch lub trzech torach. System jest izolowany termicznie i można tutaj stosować pakiety szybowe o szerokości od 6 do 36 mm. Także Ultraglide przeznaczony jest do projektowania konstrukcji podnoszono-przesuwnych. Głębokość ościeżnicy w tym systemie wynosi jednak od 153 do 239 mm, a pakiety szybowe mają szerokość od 14 do 52 mm.

Wszystkie przedstawione wcześniej okna balkonowe przesuwne to systemy aluminiowe. Istnieje jednak szereg systemów drzwi przesuwnych z PVC oraz drewna. Przy ich użyciu również możemy tworzyć zarówno ciepłe, estetyczne, bezpieczne jak i wytrzymałe drzwi podnoszono-przesuwne, drzwi przesuwne, harmonijki i drzwi typu Patio. W przypadku PVC należy pamiętać, że w naszej firmie  dysponujemy bogatą paletą kolorystyczną. Proponują zarówno kolory gładkie jak i drewnopodobne. Wszystko po to, by nadać im jeszcze większe właściwości estetyczne, a także by móc dopasować je kolorystycznie do elewacji czy pozostałych elementów stolarki.

Niektórzy myślą, że okna tarasowe przesuwne to ciężkie, toporne konstrukcje. Nic bardziej mylnego!

Okucie używane do ich produkcji pozwala na łatwe sterowanie nimi. Można również pokusić się o montaż napędu do drzwi przesuwnych. Warto podkreślić również, że okna przesuwne są w pełni dostosowane do użytkowania ich przez osoby starsze, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich czy dzieci. Próg jest tutaj bowiem bardzo niski i nie przeszkadza podczas przechodzenia przez drzwi. Jeśli dodatkowo wyposażymy je w napęd to użytkowanie ich będzie dziecinnie proste.