Wymiana szyby w oknie PCV lub ALU – Pęknięty pakiet szybowy

Pęknięta szyba w oknie do wymiany, co wtedy ?

Na pewno musimy wymienić szyby okienne w sytuacjach ewidentnych zniszczeń takich jak  zbicia czy pęknięcia.

Oprócz tego jeżeli w oknach pojawią się szare lub mleczne plamy, nie dające się umyć. W każdym tym przypadku szyby są rozszczelnione -uleciał z nich izolator w postaci gazu – i straciły swoje pierwotne właściwości termoizolacyjne. Rozszczelnienie skutkuje nie tylko mało estetycznym wyglądem, ale również wyższymi rachunkami za ogrzewanie bo szyby bez gazu stanowią swego rodzaju mostki termiczne.

Szyby można wymienić także wtedy, gdy chcemy mieć takie o innych parametrach  na przykład:  antywłamaniowych, estetycznych, akustycznych czy też innych.

Usługi wymiany dokonujemy na miejscu – u klienta.

W zależności od potrzeb i upodobań Klienta stosujemy wszystkie możliwe rodzaje szyb zespolonych: jednokomorowe, dwukomorowe – energooszczędne (o obniżonym współczynniku przenikalności), utrudniające włamanie, dźwiękochłonne, z ornamentem lub witrażem z możliwością zastosowania ciepłej ramki w wybranym kolorze, która ogranicza zjawisko tzw. mostka termicznego.

system energooszczędny Energooszczędny system trzyszybowy do U = 0,5 W.m2Szyby termoizolacyjne składają się z dwóch szyb lub trzech szyb, z których jedna lub dwie, to szyby typu Thermofloat z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych (tzw. powłoką niskoemisyjną). Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.

W przestrzeni między szybami znajduje się gaz szlachetny, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła.
system dźwiękochłonny Charakteryzują się wysokim poziomem wskaźnika Rw, co oznacza, że zatrzymują odpowiednio dużą ilość decybeli Szyby zespolone osiągają Rw od 29 do 53 dB.Szyby dźwiękochłonne są zbudowane w oparciu o asymetrię szyb, ich elastyczne połączenia oraz zastosowanie gazów tłumiących w przestrzeni między szybami. Szyby zespolone, w zależności od ich konstrukcji, osiągają izolacyjność akustyczną w granicach Rw( C, Ctr) od 28 dB do 53 dB.

Wybierając właściwą izolację dźwiękową szyby lub okna należy każdorazowo określić źródło hałasu oraz wartość poziomu hałasu obciążającego. Z uwagi na działanie wielu czynników, mających zróżnicowane znaczenie i wpływ na tłumienie hałasu, doborem szkła dźwiękochłonnego powinna zająć się odpowiednio wykwalifikowana osoba celem indywidualnego oszacowania poziomu hałasu i dopasowania zestawu szybowego o odpowiednim poziomie tłumienia dźwięku. Jest to czynność mająca zasadniczy wpływ na uzyskanie odpowiedniego komfortu pomieszczeń. Przy definiowaniu charakterystyki dźwiękowej przegród budowlanych stosuje się wielkość zwaną wskaźnikiem ważonym izolacyjności akustycznej „Rw” oraz wskaźniki poprawkowe „C” i „Ctr”, a jeszcze lepiej stosować współczynnik izolacyjności akustycznej właściwej RA2. Więcej na ten temat w części ABC omawiającej właściwości okien z PVC.
system utrudniający włamanie Zabezpiecza dom przed włamaniem Szyby bezpieczne zapewniają ochronę przed zranieniem wszędzie tam, gdzie ze względu na warunki użytkowania zachodzi niebezpieczeństwo stłuczenia szyby, a ludzie znajdują się w zasięgu odprysku odłamków szkła (szpitale, szkoły, żłobki, witryny sklepów).

W oknach z PVC stosowane są przede wszystkim szyby „bezpieczne” warstwowe lub hartowane.

Szyby „antywłamaniowe”, to szyby o zwiększonej odporności na włamanie i atak, stosowane w przypadku gdy chcemy chronić dany obiekt z jednoczesnym zachowaniem niezmienionej estetyki elewacji (eliminujemy wówczas kraty, okiennice, rolety). Szyby ochronne „antywłamaniowe” to szyby warstwowe.

 

Zadzwoń Teraz !