Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Życie bez barier – okna i ich obsługa

Otwarcie okna z reguły nikomu nie powinno sprawić żadnego problemu. Jednak standardowo klamka znajduje się w środkowej części wysokości skrzydła. Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim lub osoba starsza, niemająca siły, może nie dosięgnąć do klamki, a co za tym idzie obsługa okna stanie się dla niej niemożliwa.

Sprawiamy, że samodzielna obsługa okien przez osoby niepełnosprawne lub starsze, nie jest niczym nadzwyczajnym.

Klamkę osadza się tutaj w dolnej części skrzydła okiennego – na ramie poziomej. Wszystko po to, aby móc sterować oknem z pozycji siedzącej.

Różnica tkwi również w sterowaniu samą klamką. Standardowo aby uchylić okno rozwierno-uchylne należy pociągnąć klamkę, a żeby je zamknąć trzeba klamkę nacisnąć. Okno wyposażone w okucie Maco Multi Komfort wykonuje te czynności poprzez przekręcenie klamki. Ramię nożycy realizuje funkcję uchylania lub zamykania przez przekręcenie klamki o 180 stopni. Okno automatycznie uchyla się o ponad 100 mm.

Warto wspomnieć również o tym, że klamka w okuciu Maco Multi Komfort ma dłuższą rączkę niż standardowa klamka okienna. To również wpływa na to, że łatwiej się nią steruje.

 

Okucie Komfort jest kompatybilne z linią okuć Multi-Matic. Można je stosować zarówno w oknach drewnianych jak i PVC.