Bramy garażowe

Bramy garażowe – właściwy wybór

 Bramy garażowe mają zastosowanie szczególnie w prywatnych domach, szeregowych garażach, oraz innych obiektach przeznaczonych do parkowania samochodów lub przechowywania i magazynowania różnych towarów. Aktualnie na rynku można wyróżnić trzy typy najpopularniejszych bram garażowych:

  •  bramy rozwierne,
  • bramy uchylne,
  • bramy segmentowe

 Biorąc pod uwagę stosunek ceny do korzyści z użytkowania i estetyki obiektu, optymalnym wyborem są segmentowe bramy garażowe.

 Bramy garażowe rozwierne do otwarcia po- trzebują dużo miejsca, ponadto w okresie zimowym wymagają stałego odśnieżania. Bramy uchylne również wymagają miejsca przed wjazdem ze względu na konieczność podnoszenia i opuszczania skrzydła bramy. Z uwagi na to, że po otworzeniu tego typu bram, zmniejsza się wysokość wjazdu i sufitu, nie powinny być one stosowane w niskich pomieszczeniach. Szczególne korzyści płynące z zastosowania segmentowych bram garażowych Gerda są bezdyskusyjne: wygoda użytkowania, bezpieczeństwo, szczelność i doskonała izolacja termiczna. Większy komfort bram garażowych Gerda gwarantują różne opcje, np.: inteligentny elektryczny napęd do otwierania i zamykania bramy przy pomocy pilota, okienka, kratki wentylacyjne, zamki z wymiennymi wkładkami i eleganckie wzornictwo paneli. Różnorodność kolorystyki, w tym drewnopodobnych, pozwalają dobrać bramę zarówno do tradycyjnych domów, rezydencji jak i obiektów o nowoczesnej architekturze.

Bramy Gerda – trwałość, komfort i bezpieczeństwo użytkowania

schematy

 Do produkcji segmentowych bram Gerda używane są wysokiej jakości materiały światowych producentów. Zaawansowane technicznie rozwiązania i ścisłe przestrzeganie procesów produkcyjnych sprawiają, że cechują się one stałą wysoką jakością. Bramy garażowe Gerda można zamykać i otwierać ręcznie bez specjalnego wysiłku. Bramy wyposażone w napęd elektryczny można otwierać/zamykać pilotem bez potrzeby wysiadania z samochodu.

 Konstrukcja bram Gerda spełnia wymogi europejskich standardów bezpieczeństwa EN 12604 i EN 12453, które zapewniają ochronę przed:

Zaczepieniem się i skaleczeniem dzięki brakowi ostrych krawędzi i umieszczeniu linek między profilem pionowej szyny i skrzydłem bramy, wypadnięciem skrzydła bramy w przypadku wyłamania, odbijaniem skrzydła bramy dzięki odpowiedniemu zbudowaniu profilu szyn i rolek. Ponadto bramy garażowe wyposażone w napęd elektryczny mają wyjątkowy system zabezpieczeń. W przypadku kontaktu skrzydła bramy z przeszkodą zostaną one automatycznie zatrzymane.W bramach Gerda stosowane są stalowe linki ciągnące z 6-krotnym zapasem wytrzymałości, co zapewnia ochronę przed zerwaniem liny i gwarantuje pełne bezpieczeństwo przed opadnięciem skrzydła bramy.