Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Systemy Rolet ZEWN.

Systemy rolet, moskitier i okiennic

banner_9

Dom jest miejscem, w którym spędzamy większość czasu naszego życia. Z tego powodu warto zadbać, by był on miejscem szczególnym. Miejscem, w którym pragniemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wracamy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię. Firma Aluprof jako wiodący producent profili aluminiowych, chce pomóc stworzyć Państwu taki dom. W tym celu został opracowany kompletny system rolet zewnętrznych i bram garażowych.

Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom, rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto stanowią doskonałą izolację termiczną. Pozwalają obniżyć znacznie koszty ogrzewania zimą, latem natomiast zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok.

Rolety systemu Aluprof dzięki swemu estetycznemu wyglądowi są dobrym rozwiązaniem zarówno w domu, biurowcu jak i w obiekcie zabytkowym.

 

Rolety zewnętrzne SK, SKO, SKP, SKO-P – systemy adaptacyjne

Rodzina rolet adaptacyjnych w skład których wchodzą systemy SK, SKO, SKP i SKO-P przeznaczona jest głównie do stosowania w istniejących budynkach. W każdym z systemów roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru cztery  rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45, półokrągłe w systemie SKP oraz okrągłe w systemach SKO i SKO-P

Spełniając kolejne oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań Aluprof oferuje systemy Owal (SKO) i SKO-P, najlepiej prezentujące się na elewacji budynku. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką, nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru.

Rolety systemu adaptacyjnego SKP, które charakteryzują się zaokrąglonym kształtem dolnej części skrzynki, najczęściej montowane są we wnęce okiennej wspaniale się z nią komponując. 

Rolety zewnętrzne SKN System Nadprożowy

 Jest stosowany w nowo wznoszonych budynkach. Oferowane przez naszą firmę skrzynki SKN są gotowymi elementami budowlanymi do wykorzystania przez architektów i przedsiębiorstwa budowlane. Dzięki specjalnej technologii i zastosowaniu „twardego styropianu” (zapewnia zadowalający stopień izolacji termicznej) oraz odpowiednio dobrany nośnik tynku gwarantuje bezproblemowe wykończenie elewacji budynku.

Do tej pory był to jedyny system skrzynek podtynkowych, który doczekał się w ostatnim czasie następcy w postaci systemu SP.

 W omówionym systemie istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej wewnętrznie (prawoskrętne).

SKN B+H
Rolety system nadprożowy

Rolety zewnętrzne SP System Podtynkowy

 System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). Zapewnia on optymalne rozwiązanie projektantom i budowniczym.

 Rolety w systemie SP oraz SP-E wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. System SP oraz SP-E zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza bilansu energetycznego budynku.

 Rolety w tych systemach oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na dopasowanie do każdej elewacji.

 W systemie SP oraz SP-E oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

SPMKT
System rolet SP
SP-EMKT
System Rolet SP

Rolety zewnętrzne nadstawne OPTOTHERM

 Innowacyjny system rolet nadstawnych jest nową propozycją firmy Aluprof dla tych, którzy oczekują nowoczesnego, wszechstronnego oraz dającego poczucie bezpieczeństwa systemu.

 System został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, bazując na opiniach i wskazówkach architektów i projektantów oraz własnym wieloletnim doświadczeniu w konstruowaniu i produkcji systemów roletowych.

 Jest to system bardzo uniwersalny i wszechstronny umożliwiający montaż bez zabudowy, z zabudową częściową bądź całkowitą. Przemyślana konstrukcja systemu umożliwia wykonanie pojedynczej rolety a także zestawu rolet w jednej skrzynce.

 Szczególną zaletą systemu jest możliwość wyboru sposobu rewizji od dołu lub od czoła skrzynki nawet przed końcowym montażem całej rolety.

opoterm2 OPOTERM_profil_poszerzajacy

 

Elementy systemu OPTOTHERM

 Pokrywa boczna z wycięciem w dolnej części

 Wprowadzony został nowy kształt pokryw bocznych z wycięciem w dolnej części. Zmiana w kształcie boku niesie ze sobą znaczne korzyści, gdyż wycięcie to umożliwia wsunięcie i wysunięcie skrzynki na ramie okiennej bez potrzeby jej zatrzaskiwania. Udogodnienie to jest bardzo pomocne przy większych szerokościach skrzynki. Pozostałe elementy skrzynki nie uległy zmianie. Boki są dostępne w dwóch kolorach: białym i brązowym.

 Profil poszerzający skrzynki

 W ofercie pojawił się także profil poszerzający skrzynki. Profil poszerzający skrzynki ten daje możliwość montowania skrzynek w Systemie Opoterm na ramach okiennych o szerokości do 102 mm z zachowaniem rewizji dolnej. Montowanie skrzynek na tej szerokości ramy nie wiąże się ze zmianą wszystkich akcesoriów skrzynki, a jedynie z dodaniem jednego dodatkowego profilu. Profil dostępny jest w kolorach: biały, brązowy, szary antracyt, złoty dąb, mahoń, orzech, winchester, dąb ciemny.