Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Okna i drzwi z aluminium

Okna i drzwi ALU Ponzio

Ponzio Polska Sp. z o.o. tworzy aluminiowe rozwiązania systemowe, stosowane w konstrukcjach lekkich ścian osłonowych i okienno-drzwiowych, które kształtują wizerunek nowoczesnej architektury. Specjaliści z działu technicznego firmy Ponzio, podążając za nowymi trendami, wciąż udoskonalają i projektują innowacyjne rozwiązania. Zaufanie klientów zdobywamy nie tylko dzięki wysokiej jakości produktów, ale także poprzez kompleksowe i profesjonalne doradztwo techniczne oraz terminową realizację dostaw. Efektem naszej pracy jest kilkaset obiektów zrealizowanych w systemach Ponzio w całym kraju.


Ponzio PT 50

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPT 50 (profil bez izolacji termicznej)

Opis:

System profili aluminiowych bez izolacji termicznej. Przeznaczony jest głównie do wykonywania zabudowy wewnętrznej: wiatrołapów, boksów kasowych, gablot i ścianek działowych. Służy także do wykonania drzwi przesuwnych (sterowanych ręcznie lub automatycznie), wahadłowych oraz dymoszczelnych. System PT 50 pozwala na zastosowanie wypełnień szklanych, paneli aluminiowych, wypełnień typu „sandwich”, płyt meblowych, gipsowo-kartonowych oraz poliwęglanowych o grubości 1-40 milimetrów. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ścieżnic i skrzydeł wynosi 52-60 mm. PT 50 to zarówno system drzwi przymykowych, jak również współpłaszczyznowych z zawiasem wrębowym. Zaletą mocowanych osiowo zawiasów jest łatwość montażu oraz regulacja w trzech płaszczyznach.

Charakterystyka:

Ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio (wspólne łączniki narożne, listwy przyszybowe, oprzyrządowanie oraz większość okuć.
Możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie zewnętrznej i wewnętrznej).
Gięcia profili
Wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych: z „kopniakiem” (szeroką belką) lub skrzydłem ciętym pod kątem 45 stopni; bez progu lub z progiem.


Ponzio PT 52

PT 52 (profil z izolacją termiczną)ponzio_pt_52

Opis:

System przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, które wymagają izolacji termicznej. Konstrukcje wykonane w systemie PT 52 zakwalifikowane są do grupy materiałowej RMG 2.1. System stwarza możliwość zastosowania wielu rozwiązań przy wykonywaniu różnego typu okien, drzwi i konstrukcji przestrzennych. Zastosowane przekładki termiczne o szerokości 16 mm (proste i w kształcie omegi), zapewniają prawidłowe odwodnienie konstrukcji. Głębokość kształtowników, dla ościeżnic i skrzydeł, wynosi 52-60 mm.

Charakterystyka:

Ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio.
Możliwość „wpięcia” okien i drzwi do systemów fasadowych.
Zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej).
zastosowania wypełnień przeziernych lub nieprzeziernych o grubości 1-40 mm
Gięcia profili
Możliwość zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM o doskonałej izolacyjności termicznej, estetycznym wyglądzie i prostych w montażu.
Wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych.
Wiele sposobów wykonania połączeń narożnych: poprzez skręcanie, kołkowanie lub zagniatanie.


Ponzio PT 60


PT 60 (profil trójkomorowy z izolacją termiczną)OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Opis:

Trzykomorowy system przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, wymagających izolacji termicznej: wiatrołapów, witryn, okien, drzwi balkonowych i wejściowych. Pozwala na budowę konstrukcji zakwalifikowanych do grupy materiałowej RMG 2.1. Trzykomorowa konstrukcja usprawnia funkcjonowanie systemu i zachęca inwestorów do stosowania Ponzio PT 60. Dodatkowa komora powoduje zwiększenie sztywności. Dzięki temu w PT 60 można wykonywać konstrukcje o dużych gabarytach. Przekładki termiczne: proste i w kształcie omegi mają szerokość 16 mm. Głębokość konstrukcyjna kształtowników, dla skrzydeł wynosi 60-68 mm, a dla ościeżnic 60 mm.

Charakterystyka:

Ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio.
Możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej.
Zastosowanie wypełnień o grubości 8-48 mm.
zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM
Gięcia profili
Wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych.
Wiele sposobów wykonania połączeń narożnych.


Ponzio PE 60


PE 60 (profil trójkomorowy z izolacją termiczną)ponzio_pe_60

Opis:

Trójkomorowy system okienny o konstrukcji analogicznej do systemu PE 60. Charakteryzuje się zastosowaniem rowka okuciowego tzw. „eurorowka”. Zaprojektowanie nowych profili z „eurorowkiem” pozwala na zastosowanie szerszej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż. W systemie można stosować okucia do okien trapezowych, łukowych, okrągłych, uchylno-rozwieralnych, uchylno-przesuwnych, a także w podwyższonej, 2 klasie antywłamaniowości. Głęokość konstrukcyjna kształtowników dla skrzydeł wynosi 60-68 mm, a dla ościeżnic 60 mm.

Charakterystyka:

Ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio (PE 60 doskonale współpracuje z systemami drzwiowymi o szerokości ościeżnicy 60 mm.
Możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej).
Zastosowanie wypełnień o grubości 8-48 mm.
zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM
Gięcia profili
Wiele sposobów wykonania połączeń narożnych.

 


Ponzio PF 152


PF 152 (profil słupowo – ryglowy)OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Opis:

System konstrukcji słupowo-ryglowych przeznaczony do wykonywania ścian osłonowych, zadaszeń, świetlików, zakwalifikowany do grupy materiałowej RMG 1.0. Szerokość słupów i rygli wynosi 52 mm, listew dociskowych: 51 mm.Przy zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego termika, możliwe jest wykonanie ściany osłonowej ze współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 1,75W/m2*K. Rozwiązania techniczne nawiązują do systemu NT 150 z możliwością konstruowania ścian prostych lub po łuku, przechodzeniem kątów zewnętrznych i wewnętrznych oraz adaptacją na ogrody zimowe. System przewiduje rozwiązania z podkonstrukcją stalową i drewnianą.

Charakterystyka:

Możliwość zastosowania rozwiązań dla pasa nadprożowo-podokiennego sklasyfikowanego jako EI 120.
Zastosowanie wypełnień o grubości 2-40 mm.
Wykonania fasady w wersji „zimnej” – nieizolowanej termicznie.