Coraz częściej wybierając mieszkanie, budując dom lub projektując biurowiec zwraca się uwagę na to, aby do pomieszczeń dostawało się jak najwięcej naturalnego światła. Nowoczesne projekty coraz częściej zawierają wielkoformatowe przeszklenia, które nie tylko są niezwykle efektowne, ale także pozwalają wprowadzić do wnętrza piękne, naturalne światło. Może to jednak prowadzić do dyskomfortu w postaci zbytniego nagrzania wnętrza. Rozwiązaniem są szyby przeciwsłoneczne.
Budynki użyteczności publicznej coraz częściej stanowią dzieła sztuki ze szkła. Architekci, tworząc projekt, chcą, aby powstało coś niepowtarzalnego, co każdemu zapadnie w pamięci. Wielkoformatowe przeszklenia to również marzenie wielu osób, które planują budowę domu w stylu nowoczesnym. Światło słoneczne, które dzięki takim rozwiązaniom może oświetlać wnętrze budynku, jest nie tylko idealnym kompanem kreatywnej pracy, ale także prawdziwego relaksu. I choć w naszym klimacie docenia się każdy słoneczny dzień, to jednak zbyt intensywne słońce może nagrzać pomieszczenie w sposób naprawdę nieznośny. A wtedy ani praca, ani odpoczynek nie będą przyjemnością.
Skutecznym rozwiązaniem są szyby przeciwsłoneczne, które pomagają właściwie zarządzać energią przenikającą do wnętrza pomieszczenia. Sposób wytwarzania szyb zespolonych, ich wygląd i zasady funkcjonowania dzielą je na dwie grupy: szyby zespolone ze szkłem absorpcyjnym oraz szyby zespolone ze szkłem refleksyjnym. Szkło absorpcyjne pochłania około 50 proc. promieni słonecznych, rozprasza je po powierzchni i oddaje ponownie na zewnątrz. Szkło refleksyjne wyposażone w powłokę — Reflex, odbija światło i ciepło. Szyba przeciwsłoneczna może zmniejszyć ilość ciepła przedostającego się do wnętrza o ponad 30 proc. To zaawansowane rozwiązanie, które pozwala nie tylko na osiągnięcie bilansu energetycznego poprzez wybór odpowiedniego koloru i grubości szkła, ale także podniesienie walorów estetycznych budynku, dzięki zastosowaniu powłoki o wybranej barwie, czy z efektem lustrzanego odbicia.
Szyba przeciwsłoneczna jest również filtrem padającego na nią światła i w ten sposób redukuje odblaski.
Gwarantuje to neutralny wygląd przedmiotów widzianych przez szybę i w jej odbiciu. Pozwala to również na oszczędności w budżecie, dzięki zmniejszeniu częstotliwości lub wyeliminowaniu korzystania z klimatyzacji.
Wybór szyb przeciwsłonecznych to także możliwość rezygnacji z rolet, żaluzji czy zasłon.
Decydując się na szyby przeciwsłoneczne, warto pamiętać, że można łączyć je w różne pakiety, co pozwala na dostosowanie okna do konkretnych potrzeb. Razem z ochroną przeciwsłoneczną okno może zagwarantować wysokie parametry izolacji termicznej, akustycznej, właściwości antywłamaniowe oraz walory estetyczne szkła ornamentowego.
Zastanawiasz się, czy szyby przeciwsłoneczne to coś dla Ciebie? A może szukasz już najlepszych rozwiązań? Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą dokonać Ci wyboru.