Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Nasze okna wśród najbardziej energooszczędnych w Polsce

 

Eko-Okna laureatem konkursu TOPTEN Okna 2017. Zostaliśmy docenieni w dwóch kategoriach – „okna PVC” oraz „okna metalowe”. 

Za nami gala rozdania nagród w konkursie TOPTEN Okna 2017. W tegorocznej edycji oceniano parametry opisane wg normy PN-EN 14351-1. Zgłoszone do konkursu produkty recenzowano w oparciu o deklaracje oraz obiektywne testy i analizy, opracowane przez niezależne instytucje. W ramach konkursu przeanalizowano łącznie ponad 550 produktów, wybierając te, które charakteryzują się energooszczędnymi właściwościami.

  • Podstawą oceny była efektywność energetyczna stolarki wykonana w oparciu o bilans energetyczny. Dodatkowej ocenie podlegały także inne parametry takie jak współczynnik przenikania ciepła okna, współczynnik przepuszczalności energii słonecznej, izolacyjność akustyczna, klasa odporności na obciążenie wiatrem czy cena oferowanych produktów – tłumaczą organizatorzy konkursu.

W konkursie udział wzięli producenci okien pionowych, okien dachowych oraz drzwi zewnętrznych. Wśród producentów okien pionowych bezkonkurencyjne okazały się Eko-Okna S.A. Okna wyprodukowane w Kornicach zdobyły uznanie jurorów w dwóch kategoriach – „okna PVC” oraz „okna metalowe”. Wyróżniono produkty, które wykazują się największą efektywnością energetyczną – Ideal 8000 oraz MB-86 SI. 

Przewagę nad konkurencją dało nam również to, co podkreślali jurorzy konkursu, że oba produkty, są nie tylko energooszczędne, ale także są ekonomiczne cenowo.

Organizatorami konkursu TOPTEN Okna 2017 byli Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii oraz Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska.