Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Drzwi przesuwne z niskim progiem

Mała rzecz, a cieszy. Tak w dużym humorystycznym skrócie można odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto wybierać drzwi przesuwne z niskim progiem. Zrozumie to każdy, kto choć raz potknął się o wysoki próg, wychodząc na taras czy do ogrodu. Poznajmy zalety drzwi przesuwnych z niskim progiem.

Norma DIN 18030 wskazuje, że niski próg może mieć maksymalnie 2 centymetry wysokości.

Taki próg to lepsza estetyka wnętrza oraz elewacji. Będąc zazwyczaj elementem większego przeszklenia, drzwi przesuwne z niskim progiem pozwalają uzyskać wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni. Wychodzimy z domu prosto na taras czy miękką trawę w ogrodzie — znikają bariery, pomiędzy domem, a jego otoczeniem.

To również lepsza funkcjonalność drzwi, które nie tylko z łatwością przesuwają się po szynach, ale także, a może przede wszystkim pozwalają na swobodę wchodzenia i wychodzenia na zewnątrz bez ryzyka potknięcia, które może skutecznie zrujnować na przykład przyjęcie urodzinowe, kiedy przenoszony przez wysoki próg tort ląduje na tarasie, a nie na talerzach gości.

Niski próg docenią ci, którzy mają małe dzieci.

Nieustanne wnoszenie i wynoszenie zabawek, wózka i innych akcesoriów staje się mniej kłopotliwe. To także ogromne ułatwienie dla osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich lub poruszających się o kulach czy lasce. Dzięki niskiemu progowi mogą oni przemieszczać się znacznie swobodniej. Warto podkreślić, że drzwi przesuwne z niskim progiem — poniżej 20 mm mogą być stosowane w budynkach, które muszą spełniać wymogi architektury bez barier. 

 

Posiadamy kilka modeli okien przesuwnych, które można uzupełnić o niski próg.

Należą do nich:

  • aluminiowe Visoglide Plus — szczególnie polecany w budownictwie energooszczędnym, pozwala na zbudowanie konstrukcji dwu- lub trzytorowych oraz dwukolorowych. Cechą charakterystyczną tego systemu jest ekstremalnie wąski słupek labiryntowy.
  • MB-86 Fold Line to system drzwi harmonijkowych, który doskonale sprawdza się zarówno przy budowie tarasów, jak i obszernych przejść pomiędzy pomieszczeniami. Skrzydła w tych drzwiach otwierane są na zewnątrz, jak i do wewnątrz i mogą mieć dowolny układ.
  • Ultraglide — system drzwi podnoszono-przesuwnych. Polecany zarówno do montażu w obiektach użyteczności publicznej, jak i budownictwie mieszkaniowym. Dostępny w wersji z podwyższoną izolacyjnością termiczną.

Pamiętaj! Drzwi z niskim progiem powinny zostać uwzględnione już na etapie projektu.

Masz dość potykania się o zbyt wysoki próg? A może, jako osoba niepełnosprawna, poszukujesz rozwiązania, które pozwoli Ci na swobodne poruszanie się po domu — bez żadnych ograniczeń? Nie wiesz, które rozwiązanie będzie dobre właśnie dla Ciebie?

 

Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy przedstawią Ci dostępne opcje i zaproponują właściwe rozwiązanie.