Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu
Jesteśmy jedyną firmą która gwarantuje montaż okien i drzwi w 7 dniu

Trendy w oknach 2020

Trendy potrafią być chwilą lub zostają z nami na dłużej. Podobnie dzieje się z trendami w aranżacji wnętrz. Jakie zmiany czekają nas w 2020 roku i jak można do nich dobrać stolarkę okienną? Przygotowaliśmy małą ściągawkę.*

Chwilowe czy takie, które nie chcą odejść, trendy są czymś, co kształtuje naszą estetykę. Jedni wolą iść pod prąd i dekorują wnętrze zgodnie z własnym gustem, inni zmieniają wystrój mieszkania czy domu prawie co rok, a jeszcze inni starają się regularnie zmieniać we wnętrzu kilka elementów, aby stało się ono trendy.

Na co warto zwrócić uwagę, urządzając lub remontując mieszkanie w 2020 roku?

Do wyboru mamy kilka palet kolorów. Instytut Pantone ogłosił właśnie, że kolorem roku 2020 jest Classic Blue — głęboki kobalt, który pojawi się zarówno na ścianach, jak i w dodatkach (więcej w naszym artykule: Classic Blue, czyli kolor roku 2020). W 2020 roku to właśnie bogate mocne kolory będą kusiły projektantów wnętrz, którzy powoli odchodzą od minimalistycznej szarości. Daje to ogromne możliwości doboru stolarki okiennej. Odważne kolory zastosowane we wnętrzu sprawiają, że możemy nie tylko wybrać klasyczne białe okna PVC, ale także okna drewniane (różne odcienie drewna pozwolą na dobór stolarki do konkretnego koloru przewodniego wnętrza).

Kolejnym trendem 2020 roku będą wnętrza monochromatyczne — również w odważnych kolorach.

Dla śmiałków proponujemy wybór stolarki okiennej w kolorze wnętrza. Wybór nawet najbardziej odważnego koloru okna jest możliwy, dzięki bogatej palecie RAL. Ramy okienne w kolorze wnętrza na pewno będą efektowną kropką nad i.
Wiele osób ucieszy fakt, że ponownie zobaczymy, we wnętrzach, klasyczne połączenie bieli i czerni, a także matową czerń. Idealnym uzupełnieniem wnętrza w stylu black&white będą klasyczne białe okna, a dla odważnych okna czarne. Biało-czarna aranżacja może zostać uzupełniona kolejnym trendem, jakim są drzwi wewnętrzne w ciemnych kolorach.

W 2020 roku pozostają z nami kolory ziemi brąz, czekolada, wino, zielone oliwki, okra oraz naturalne materiały takie jak drewno, kamień, miedź, srebro i złoto.

Można je uzupełnić innym trendem 2020 roku, czyli udekorować wnętrza żywymi zielonymi roślinami, a nawet stworzyć zielone oazy, które wprowadzają do domu element natury. Naturalne kolory najlepiej dopełni drewniana stolarka okienna. Drewniane okna nie tylko będą idealnym uzupełnieniem, ale w 2020 same mogą stanowić trend.

W 2020 roku minimalistyczne wnętrza ustępują miejsca wnętrzom klasycznym.

Dom ma być wygodny, przytulny, ciepły — ma stać się naszą oazą spokoju. Ci, którzy nie przepadają za klasyką, mogą ją uzupełnić o nowoczesne elementy. Łączenie nowych technologii z klasycznymi rzeźbami jest jak najbardziej na czasie. W takim klasycznym wnętrzu idealnie sprawdzą się klasyczne białe okna czy okna drewniane, a nawet okna ze szprosami, które na pewno dodadzą wnętrzu charakteru (więcej w naszym artykule: Szprosy — w jakich wnętrzach znajdą zastosowanie?).

Kolejnym trendem 2020 będą geometryczne i florystyczne wzory na tapetach, kafelkach i dodatkach.

Ważne, aby wprowadzając je do wnętrza zachować umiar. Żeby to osiągnąć i stonować nieco aranżację wnętrza proponujemy wybór klasycznych białych okien lub okien drewnianych, które ozdobią wnętrze, ale nie będą rzucały się w oczy.

Podążanie za trendami jest sprawą indywidualną. Jedni z wypiekami na twarzy czekają na najnowsze informacje o tym, co będzie modne w tym sezonie, inni funkcjonują poza nimi. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, z Eko-Okna masz pewność, że znajdziesz okna, które idealnie uzupełnią aranżację twojego wnętrza.

Nie wiesz, które okna najlepiej podkreślą styl wnętrza? Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci dokonać wyboru.

 

*Tekst na podstawie: elledecor.com/The design trends what will be in and out in 2020